Fortuna

, , ,

13,50 

Laost otsas

Klassifikatsioon

floribundroos

Värvus

roosa

Kõrgus

0,5

Laius

0,4

Külmakindlus

väga hea

Haiguskindlus

harva esineb tahmlaiksust, jahukastet esineb üliharva

Lõhn

lõhnatu

Õietüüp

lihtõis

Korduvõitsemine

õitseb korduvalt

Märkused

See roosisort kuulub Kordese „Rigo Roses“ kollektsiooni. Selle kollektsiooni roosid on vastupidavad, vähest hooldust nõudvad terve lehestikuga ja õitsevad rikkalikult. Roosid on aretatud hakkama saama ilma keemiliste taimekaitsevahenditeta. Nad taluvad hästi ka poolvarjulist kasvukohta ning nad on hinnatud ADR-sertifikaadiga.

Valgustingimused

Täispäike

Aretaja/Introdutseerija

W. Kordes Söhne

ADR

Roosisorti on hinnatud ADR sertifikaadiga. Seda antakse välja Saksamaal testitud roosisortidele, mis tõusevad esile haigus- ja külmakindluse, dekoratiivsuse, õierikkuse vms silmapaistva omaduse poolest. ADR sertifikaati saab ka ära võtta, kui selgub, et sordi omadused siiski ei vasta sertifikaadi standarditele. Testitakse peamiselt Saksa roosiaretajate sorte, kuid testimises osalevad ka mitmed Prantsusmaa roosiaretusettevõtted oma aretistega. David Austini Inglise roose ja mitmete teiste Euroopa aretajate sorte Saksamaal ei testita ja ADR-sertifikaadiga ei hinnata.

ETTETELLIMINE 2022

Tegemist on ettetellitava roosisordiga, mille väljastamine toimub 2022 kevadel. Orienteeruv väljastamise aeg paljasjuursetel roosidel on aprilli 2-3 nädal, konteinertaimedel mai 2-3 nädal.

Toote tüüp

Valgus

,

ETTETELLIMINE 2023

FORTUNA; aretaja: W. Kordes Söhne; floribundroos; värvus: roosa; kõrgus: 0,5; laius: 0,4; külmakindlus: väga hea; haiguskindlus: harva esineb tahmlaiksust, jahukastet esineb üliharva; õitseb korduvalt; lihtõis, 5 kroonlehte; lõhnatu; aretusseeria: Rigo-Rosen, ADR

Shopping Cart
Scroll to Top