PALJASJUURSED ROOSID

MIS ON PALJASJUURSED ROOSID?

Paljasjuursed roosid on puhkeseisundis olevad taimed, neil ei ole lehti ega õisi. Nad ei vaja veel elutegevuseks mulda ning neid saab transportida kilepakendis. Paljasjuurseid roose istutatakse aprillis, Eesti tingimustes aprilli 2-3 nädal on selleks tegevuseks parim aeg.

Puhkeseisundis paljasjuursed taimed tuleks istutada kohale esimesel võimalusel. Väiksed miinuskraadid ei tee neile midagi. Suuremad külmad võivad aga koort kahjustada. Siis tuleks paljasjuurseid roose katta turbaga samamoodi nagu aias talvituvaid roose.

Kui roose koheselt istutada ei ole võimalik, siis peaks roose säilitama temperatuuril 0-5 kraadi. Selleks sobib näiteks kütteta kuur või jahe kelder. Roosid mässida kilesse ja iga päev peaks kontrollima, et roosid oleksid niisked. Sellisel viisil võib roose umbes nädalapäevad hoida. Roosid võib terve pundiga pista ka suuremasse plastikanumasse (näiteks mördinõud), teha põhja auk, katta juured turba või mullaga ja jätta õue varjulisse kohta ootama istutusaega. Jälgida, et muld v turvas oleks kogu aeg niiske.

Paljasjuursed roosid võib istutada ajutiselt ka potti ja hoida toas valgusküllases kohas ja jääda ootama sobivat aega õue istutamiseks. Soojas ja valgusküllases kohas rooside puhkeaeg lõppeb ja pungad puhkevad. Kui roosidele tekivad lehed, siis taimi enam enne öökülmade möödumist õue istutada ei tohi.

Kui olete tellinud paljasjuursed roosid posti teel, siis palun võtke need postikapist või -asutusest välja nende saabumise päeval, kuna nad ei talu läbikuivamist.

Paljasjuurseid roose ei soovita ajutiseks hoiustamiseks istutada kasvuhoonesse, sest intensiivne päikesevalgus ja soojus kiirendavad vedeliku aurustumist, kuid veel juurdumata taimel pole võimalik niiskuskadu kompenseerida.

ISTUTAMISE KÄIK

Paljasjuursete rooside istutamiseks läheb Teil vaja: labidat, harki, hästi komposteerunud sõnnikut, veega anumat rooside leotamiseks, kastekannu või voolikut istutusjärgseks kastmiseks. Loe edasi...

paljasjuursed roosid
Shopping Cart
Scroll to Top