MEIST

ROOZ tegeleb rooside kasvatamise ning jae- ja hulgimüügiga. Sortimenti on valitud vaid tunnustatud roosiaretajate sorte, mis on haiguskindlad ja sobilikud meie kliimavöötmes kasvatamiseks. Oleme ROOZi sortimendi koostamisel lähtunud sellest, et kõik müüdavad istikud oleksid kvaliteetsed ja nende edaspidine kasvatamine pakuks palju rõõmu ja vähe peavalu hooldamisel.

Aprillis on saadaval paljasjuursed roositaimed, sealt edasi konteinerroosid. Kõik roosid on A-klassi roosid, st. vähemalt kolme tugeva haruga taimed. Rooside pookealusena on kasutatud koer-kibuvitsa teisendit froebelii, mis on Eesti kliimasse sobilik oma külmakindluse poolest.

Oleme valinud kasvatamiseks ja müügiks pika kogemusega tuntud roosiaretajate roosisordid.

David Austin ja Inglise roosid

David Austini Inglise roosid kuuluvad uute antiikrooside rühma. Selle roosirühma esindajad on väga dekoratiivsed oma tihedasti täidetud suurtes rosettides õitega. Kuna enamus Austini roose varieeruvad küll värvuse, kõrguse vms omaduste poolest, siis Inglise roosile tüüpilise ja eriti kauni õie tõttu saab Austini roose aias omavahel kombineerides kujundada harmoonilise terviku.

David Austin on tuntud ka poolvarjus kasvavate rooside aretajana. On teada, et roosid on väga valgusnõudlikud taimed, kuid Austinil on õnnestunud aretada rida roosisorte, mis õitsevad rikkalikult ka poolvarjus. Paljud Inglise rooside sordid on sobilikud kasutamiseks roosihekkide rajamisel oma kompaktse kasvukuju ja selle tõttu, et ei vaja kasvamisel toestust.

W. Kordes Söhne

W. Kordes ‘Söhne (Saksamaa) on üks maailma juhtivaid roosiaretusettevõtteid ja lõike- ning potirooside jae- ja hulgimüüja. Kordes on ka rooside ADR-testimise algataja. ADR sertifikaati antakse välja Saksamaal testitud roosisortidele, mis tõusevad esile haigus- ja külmakindluse, dekoratiivsuse, õierikkuse vms silmapaistva omaduse poolest.

W. Kordes Söhne roosisordid on koondatud aretusseeriatesse, näiteks:

Rigo-Rosen – W. Kordes Söhne aretusseeriale registreeritud kaubamärk. 15 aastat kestnud aretustegevuse tulemusena on eriti tugevad, haiguskindlad ja õierikkad sordid koondatud Rigo-Rosen seeriasse. Kõikidel Rigo-Roseni roosidel on ADR sertifikaat.

Märchen Rosen – W. Kordes Söhne aretusseeriale registreeritud kaubamärk. Selle kaubamärgi alla on koondatud nostalgilise välimusega täidisõielised silmapaistvalt terve lehestikuga romantilised roosid.

Kletter Maxe – W. Kordes Söhne aretusseeria, millesse on koondatud eriti silmapaistvate omadustega väänroosid.

Rosen Tantau

Rosen Tantau näol on tegemist taaskord väga pika ajalooga roosikasvatus- ja aretusettevõttega. Rosen Tantau on tuntud oma nostalgiliste antiikrooside poolest, mis on terved ja kaunite suurte romantiliste õitega. 

Rosen Tantau on aretanud ka palju väga populaarseid mitmevärvilisi roosisorte.

Harkness

Harkness on väga tuntud ja pika ajalooga roosiaretuse ja müügiga tegelev ettevõte Inglismaal. Nende kaubamärgiks võib pidada veidi lokkis servaga väga dekoratiivset roosiõit. Eriti heledates toonides õied meenutavad martsipaniroosi sünnipäevatordil.

Poulsen Roser

Poulsen Roser on pika ajalooga Taani roosiaretusettevõte. Poulsen Roseri litsentsi alusel paljundatakse ja müüakse maailmas ligikaudu 30 miljonit roosi igal aastal. See Taani aretusfirma on tuntud väga haigus- ja külmakindlate sortide poolest. Nüüd on need roosid leidnud tee ka ROOZi sortimenti.

Renaissance aretusseeriasse kuuluvad väga kaunid nostalgilise välimusega kõrged roosid (1-1,5m), mis õitsevad rikkalikult terve hooaja, moodustavad suure, kuid tiheda ja kompaktse roosipõõsa. Võrsetel kasvavad meeldivalt lõhnavad suured 10-15cm läbimõõduga täidisõied. Selle aretusseeria roosid on väga haiguskindlad. Sobilikud kasvatamiseks roosipeenras või suurtes pottides terrassil, kus saab nautida kaunite õite meeldivat aroomi.

Castle aretusseeriasse kuuluvad 0,6-1m kõrgused kompaktse kasvukujuga rikkalikult õitsevad roosipõõsad. Õied on vanamoodsa antiikse ilmega ja kõikidel siia seeriasse kuuluvatel roosidel on rikkalik aroom. Lehestik on tumeroheline ja terve. Sordid õitsevad rikkalikult terve hooaja vältel. Castle aretusseeria roosid on väga hea haigus- ja külmakindlusega. Püstise kasvukujuga roosipõõsad võtavad vähe ruumi ja sobivad seetõttu kasvatamiseks ka terrassil pottides ja peenraservades.

Meilland

Tuntud Prantsusmaa roosiaretusettevõte, mille ajalugu ulatub 1850ndatesse, kust on 6 põlvkonda roosiaretajaid toonud roosisõpradeni imelisi roosisorte.


Paar klõpsu meie roosikasvatusest