ROOZ roosikasvatusest

Meist...

ROOZ tegeleb rooside kasvatamise ning jae- ja hulgimüügiga. Sortimenti on valitud vaid tunnustatud roosiaretajate sorte, mis on haiguskindlad ja sobilikud meie kliimavöötmes kasvatamiseks. Oleme ROOZi sortimendi koostamisel lähtunud sellest, et kõik müüdavad istikud oleksid kvaliteetsed ja nende edaspidine kasvatamine pakuks palju rõõmu ja vähe peavalu hooldamisel. 

Aprillis on saadaval paljasjuursed roositaimed, sealt edasi konteinerroosid. Kõik roosid on A-klassi roosid, st. vähemalt kolme tugeva haruga taimed. Rooside pookealusena on kasutatud koer-kibuvitsa teisendit froebelii, mis on Eesti kliimasse sobilik oma külmakindluse poolest. 

Rooside müük

Oleme valinud kasvatamiseks pika kogemusega tuntud roosiaretajate roosisordid:

David Austin

Inglise roos
Golden Celebration

David Austini Inglise roosid kuuluvad uute antiikrooside rühma. Selle roosirühma esindajad on väga dekoratiivsed oma tihedasti täidetud suurtes rosettides õitega. Kuna enamus Austini roose varieeruvad küll värvuse, kõrguse vms omaduste poolest, siis Inglise roosile tüüpilise ja eriti kauni õie tõttu saab Austini roose aias omavahel kombineerides kujundada harmoonilise terviku.

Roosid on üldjuhul valgusnõudlikud taimed, kuid Austinil on õnnestunud aretada rida sorte, mis õitsevad rikkalikult ka poolvarjus.

Rosen Tantau

Aspirin
Aspirin

Rosen Tantau näol on tegemist taaskord väga pika ajalooga roosikasvatus- ja aretusettevõttega. Rosen Tantau on tuntud oma nostalgiliste antiikrooside poolest, mis on terved ja kaunite suurte romantiliste õitega. 

Rosen Tantau on aretanud ka palju väga populaarseid mitmevärvilisi roosisorte.

`Aspirin´, meie klientide üks lemmiksorte, on samuti selle roosiaretusettevõtte toodang.  

Meilland

Suurim Prantsusmaa roosiaretus- ja tootmisettevõtete grupp, mille ajalugu ulatub 1850ndatesse, kust on 6 põlvkonda roosiaretajaid toonud roosisõpradeni imelisi roosisorte. Meie enimmüüdud roosisort `Leonardo da Vinci´ on nende roosiaretuskunstnike kätetöö.

Leonardo da Vinci
Leonardo da Vinci

Harkness

Harkness on väga tuntud ja pika ajalooga roosiaretuse ja müügiga tegelev ettevõte Inglismaal. Nende kaubamärgiks võib pidada veidi lokkis servaga väga dekoratiivset roosiõit. Eriti heledates toonides õied meenutavad martsipaniroosi sünnipäevatordil.

roos FELLOWSHIP
Fellowship

W. Kordes Söhne

Pomponella
Pomponella

W. Kordes ‘Söhne (Saksamaa) on üks maailma juhtivaid roosiaretusettevõtteid ja lõike- ning potirooside jae- ja hulgimüüja. Kordes on ka rooside ADR-testimise algataja. ADR sertifikaati antakse välja Saksamaal testitud roosisortidele, mis tõusevad esile haigus- ja külmakindluse, dekoratiivsuse, õierikkuse vms silmapaistva omaduse poolest.

Poulsen Roser

Ingrid Bergman
Ingrid Bergman

Poulsen Roser on pika ajalooga Taani roosiaretusettevõte. Poulsen Roseri litsentsi alusel paljundatakse ja müüakse maailmas ligikaudu 30 miljonit roosi igal aastal. See Taani aretusfirma on tuntud väga haigus- ja külmakindlate sortide poolest. 

Meie klientide absoluutne lemmik selle roosimaja toodangust on klassikaline kaunitar `Ingrid Bergman´.

Jälgige meid Facebookis

Shopping Cart
Scroll to Top