Roosihekk

Vaade naabri aeda riivab silma? Teede ja käigurajade servad vajaksid kujundamist? Puhkenurk aias vajaks eraldamist? Mõtlete heki peale? Miks mitte rajada roosidest hekk? Rikkalikkult õitsev roosihekk püüab pilku juunist oktoobrini. Hekiroosid peaks istutama tihedamalt kui tavapäraselt.
Kena heki saab Inglise roosidest, pargiroosidest ning floribundidest. Allpool on toodud heki rajamiseks sobivaimad sordid. Valige välja oma lemmikud ja pange ostukorvi.

Inglise roosidest hekk

Inglise rooside hulgas on mitmeid roosisorte, mis sobivad kasutamiseks hekina. Inglise roosidest moodustatud heki kõrgus jääb 80cm-1,2m vahele.

Pargiroosidest hekk

Eriti tiheda ja hooldusvaba heki saab pargiroosidest. Pargirooside plussiks on see, et neid ei pea igal kevadel tagasi lõikama ega talveks katma. Pargirooside kõrgus varieerub 1-1,8m vahel.

Roosihekk floribundidest

Madalam hekk floribundidest (60-80cm)

Madalaks roosihekiks sobivad floribundid, nende kõrgus jääb sõltuvalt sordist 60-80cm vahele. Floribundid on meie kliimas suhteliselt külmakindlad ja peavad hästi vastu. Floribundid on väga õiekad ja puhkepausid õitsemislainete vahel on lühikesed, seega saab neist väga dekoratiivse madala heki.

Kõrgem hekk floribundidest (80+cm)

Floribundide seas on ka pisut kõrgemaid (80cm-1m) sorte, mis siiski ei vaja toestust. Õierikka pilgupüüdja saab järgnevatest sortidest: