Roosid anumates kasvatamiseks

Roose saab kasvatada ka anumates ja amplites. Roositaimede kasvatamine konteinerites võimaldab aiakujundust muuta huvitavamaks ja mitmekesisemaks, elavdada terrasse ja grillimisalasid, muuta majade sissepääsud suursugusemaks, luua mitmeplaanilist peenralahendust. Roosiampleid ja -anumaid saavad kasvatada ka inimesed, kellel aeda polegi, ka korterirõdu saab rõõmsama ilme, kui seal paikneb kaunis roosianum rikkalikult õitsevate roositaimedega.

Rooside kasvatamine anumates ei ole raketiteadus. Arvestama peaks vaid sellega, patiorooside ja pinnakatterooside kasvatamiseks piisab väiksemast anumast, suurekasvulised Inglise roosid ja põõsasroosid nõuavad ka suuremat anumat. Anum peab sisaldama viljakat mulda ja ei tohi läbi kuivada.

Puhkeperioodiks viiakse anum jahendasse ruumi, kus temperatuur peaks olema -1 kuni +4 kraadi. Soojas ruumis ei saa roositaim puhkeperioodi läbida. Jälgida tuleks ka, et muld läbi ei kuivaks. Lihtsam viis on kaevata roosid talveks maasse, kas anumaga koos või siis ilma ja katta roosid turbakuhjaga.

Väiksematesse anumatesse sobivad roosisordid:

Voogava kasvukujuga sordid amplitesse:

Suurtesse anumatesse sobivad sordid: